Nařezané řeky

Nařezané řeky

Dřina a pot nad mapou může vypadat různě. My na ní detainěji zkoumali české řeky. Někteří se tvářili nevalně – zřejmě jim téma našeho vodstva nepřišla dostatečně atraktivní. Tvářili se nevalně zhruba do chvíle než vytáhla iPady.

Na internetu jsme si z databanky volných fotografí půjčili obrázek vodní plochy. Hledali jsme taky hory. A protože jsme zjistili, že Labe teče do Německa, vybírali jsme i pro něj nějaký rozumný symbol. V aplikaci Paper 53 jsme si nakreslili šipku, která bude později znázorňovat přítoky. (Dnes už nabízí kreslení přímo aplikace PicCollage). A teď ta největší dřina. Řežba.

Do aplikace PicCollage jsme vložili obrázek vodní plochy. Pečlivě jsme prostudovali mapu a nakonec i několikrát prstem řezali řeku (to aby byl výsledek co nejlepší) . Tedy snažili jsme se z obrázku vodní plochy vyříznout tvar toku Labe u nás v ČR. 

Vyříznutou řeku jsme umístili do PicCollage na šířku. Přišlo další studování mapy. Hledání pěti levých a tří pravých přítoků řeky Labe. K jejich znázornění jsme využívali zmiňované šipky.

Vše jsme popsali, uložili a nasdíleli. Obrázky jsem dětem vytiskla a než jsme je vložili do vlastivědného portfolia, věnovali jsme čas i vzájemnému hodnocení.

Nakonec jsme ještě využili slovní mrak. Každý z pojmů na slovním mraku jsme větou propojili s řekou Labe. A zvládli jsme to skvěle…
Picture

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *