LETNÍ ŠKOLA pro 1.stupeň

LETNÍ ŠKOLA pro 1.stupeň

Letní Pančelčino

Letních škol už jsme ve spolupráci s různými organizacemi připravili a zrealizovali mnoho. Nápad uspořádat tu vlastní, udělat ji po svém a možná trošku jinak, než je zvykem, se rodil dlouho a uzrál až v roce 2022.
Ať už jste na úplném začátku své pedagogické dráhy nebo už pár let na 1. stupni učíte – pokud hledáte inspiraci, máte chuť reflektovat svou práci a máte mysl otevřenou pro nové cesty, rádi Vás na naší letní škole přivítáme.

Velké díky těm, kteří nás podporují: Google User Group ČR, Jihomoravský kraj, město Brno a LABYRINTH – gymnázium a základní škola, s. r. o. 

Chcete jet s námi?

Netradiční obsah vyžaduje netradiční přístup. Účastnickou skupinu proto sestavujeme tak, aby v ní byli zastoupeni učitelé s různými zkušenostmi, s různou délkou praxe, je pro nás důležité i to, v jakém ročníku budete pravděpodobně od září vyučovat. Děkujeme, že tento nestandardní postup chápete. Máme důvěru, že je to nejlepší cesta k našemu vysněnému cíli.

Případné dotazy směřujte prosím na email skolajejenjedna@gmail.com

Na samotě u lesa

Potkáváme se v malebném penzionu, který se schovává na samotě u lesa. Najdete ho nedaleko Tišnova v Jihomoravském kraji, v katastru obce Kuřimská Nová Ves. Na místo je možné dopravit se autem nebo autobusem, vlak staví v nedaleké obci Níhov. K autobusu i vlaku pro Vás rádi přijedeme, zároveň nabízíme prostor, kde je možné domluvit si spolujízdu autem.

Penzion nabízí ubytování ve dvou a čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením na pokoji. Zázemí nám poskytují nejen vnitřní prostory, s ohledem na aktuální počasí využíváme hojně i venkovní stan nebo travnatou plochu přímo u budovy. V dosahu je i rybník, les a pole. I tam nás občas zavedou společné kroky. Myslíme totiž i na workshopy v terénu, abychom protáhli tělo i mysl. Pro relax mezi společnou prací poslouží koupací jezírko přímo u penzionu i malý bar, kde je možné koupit si něco dobrého. 

Minulé ročníky

Kdo se na Vás těší

Pavlína Loňková

Učí na 1. stupni, od roku 2019 je členkou týmu fakultní a laboratorní základní školy Labyrinth v Brně, kde působí jako třídní učitelka, interní mentorka, metodička pro 1. stupeň a také v rozšířeném vedení školy. V roce 2021 získala 3. místo v odborné ceně pro inspirující pedagogy Global Teacher Prize Czech Republic, je certifikovanou mentorkou čtenářské gramotnosti, certifikovanou Učitelkou RWCT a pedagogickou konzultantkou v projektu Pomáháme školám k úspěchu. V balíčku aktuálních pedagogických témat má krom jiného i plánování a práci s cíli, oblast hodnocení nebo kolegiální podporu. V posledních letech učila zejména ve 4. – 5. ročníku.

Jiřina Hrbáčová

Učí na 1. stupni ZŠ Háj ve Slezsku, kde pracuje jako třídní učitelka, interní mentorka a uvádějící učitelka. V roce 2015 získala certifikát čtenářského mentora a v roce 2016 se stala certifikovanou Učitelkou RWCT. Poskytuje kolegiální podporu na vlastní škole i školám, zapojeným do projektu Pomáháme školám k úspěchu. Ve své výuce preferuje čtenářství, pisatelství, objevování i badatelství. Matematiku učí podle prof. Hejného, čtení vedla analyticko-syntetickou i genetickou metodou. V posledních letech učila zejména v 1.-3. ročníku.

Štěpánka Baierlová

Učí matematiku, informatiku a robotiku na 2. stupni laboratorní základní školy Labyrinth v Brně. V roce 2020 získala 2. místo v odborné ceně Global Teacher Prize Czech Republic a o rok později se umístila v prestižní TOP 50 Global Teacher Prize nejinspirativnějších učitelů světa. Patří mezi průkopníky nových technologií a školní robotiky, pro kterou se snaží získávat i dívky. Věnuje se vzdělávání pedagogů v oblasti nové informatiky na 1. i 2. stupni ZŠ a je členkou Expertního panelu pro přípravu velké revize RVP ZV.

foto Karel Podlena

Letní školu pořádá Škola je jen jedna, z. s.

Potřebujete se zeptat? Napište nám.

skolajejenjedna@gmail.com