Letní Štěpánčino

Letní Štěpánčino

Letní škola matematiky pro vyučující 2. stupně

Letos poprvé se potkáme v penzionu Slunečnice v Kuřimské Nové Vsi. Chcete jet s námi?

  • Přemýšlíte o tom, na jakých principech by výuka matematiky měla stát?
  • Jak rozvíjet početní dovednosti i logické myšlení?
  • Hledáte inspiraci a podporu v oblasti skupinové práce, didaktických her nebo formativního hodnocení?

To jste na tom stejně jako my, proto i vás zveme na letní setkání, kde tato a další témata spojená s výukou matematiky na 2. stupni základních škol otevřeme a ukážeme možná řešení a cesty k jejich naplnění. Čeká vás 8 dvouhodinových bloků, zajímavý večerní program i vzájemné sdílení. V ceně letní školy je také ubytování a plná penze včetně svačin a coffee breaků.

Letošní termín 16. – 18. 7. 2023, cena 4 100 Kč

Přihlašování

Letní škola bude akreditována v systému DVPP. Účast můžete hradit i z OP JAK. Počet účastníků je omezen na jednu třídu. 

Kapacita letní školy je v tuto chvíli naplněna. Máte-li zájem s námi jet, dejte nám vědět, že stojíte o pozici náhradníka. V případě potřeby nám můžete napsat i na e-mail skolajejenjedna@gmail.com

Na samotě u lesa

Potkáme se v malebném penzionu, který se schovává na samotě u lesa. Najdete ho nedaleko Tišnova v Jihomoravském kraji, v katastru obce Kuřimská Nová Ves. Na místo je možné dopravit se autem nebo autobusem, vlak staví v nedaleké obci Níhov. K autobusu i vlaku pro Vás rádi přijedeme, zároveň nabídneme prostor, kde je možné domluvit si spolujízdu autem.

Penzion nabízí ubytování ve tří a čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením na pokoji. Zázemí nám poskytují nejen vnitřní prostory, s ohledem na aktuální počasí využíváme hojně i venkovní stan nebo travnatou plochu přímo u budovy. V dosahu je i rybník, les a pole. Pro relax mezi společnou prací poslouží koupací jezírko přímo u penzionu i malý bar, kde je možné koupit si něco dobrého

Poděkování

Velké díky těm, kteří nás podporují: Google User Group ČR, Jihomoravský kraj, město Brno a LABYRINTH – gymnázium a základní škola, s. r. o. 

Náš tým

Štěpánka Baierlová, lektorka

Učí matematiku, informatiku a robotiku na 2. stupni laboratorní základní školy Labyrinth v Brně. V roce 2020 získala 2. místo v odborné ceně Global Teacher Prize Czech Republic a o rok později se umístila v prestižní TOP 50 Global Teacher Prize nejinspirativnějších učitelů světa. Patří mezi průkopníky nových technologií a školní robotiky, pro kterou se snaží získávat i dívky. Věnuje se vzdělávání pedagogů v oblasti nové informatiky na 1. i 2. stupni ZŠ, pracovala i v Expertním panelu pro přípravu velké revize RVP ZV.

Magdalena Málková, lektorka

Učí na 1. stupni ZŠ Nový PORG v Praze. Je lektorkou a také tutorkou Hejného metody vyučování matematiky. Vede semináře a webináře pro učitele, v době pandemie spolupracovala s ČT na pořadu UčíTelka. Spoluzaložila dvě základní školy na Kolínsku, učila na 1. i 2. stupni ZŠ. Má zkušenosti i s výukou v Montessori mateřské škole. Několik let působila v projektech Inovace ŠVP ve školních družinách a diferenciace výuky matematiky na 1. stupni ZŠ. V roce 2022 získala 1. místo v odborné ceně Global Teacher Prize Czech Republic. 

Magda Tylová, organizační zázemí

Roman Podlena, organizační zázemí