Letní Štěpánčino

Letní Štěpánčino

Letní škola matematiky pro vyučující 2. stupně

Letos podruhé se potkáme v penzionu Slunečnice v Kuřimské Nové Vsi. Chcete jet s námi?

  • Přemýšlíte o tom, na jakých principech by výuka matematiky měla stát?
  • Jak rozvíjet početní dovednosti i logické myšlení
  • Jakými způsoby co nejvíce podpořit učení Vašich žáků?

To jste na tom stejně jako my, proto i Vás zveme na letní setkání, kde tato a další témata spojená s výukou matematiky na 2. stupni základních škol otevřeme a ukážeme možná řešení a cesty k jejich naplnění. Propojíme teorii s praxí, vyzkoušíte si lekce v roli žáků, následně prozkoumáme zažité očima pedagogů a společně se připravíme na nový školní rok. S využitím principů formativního učení naplánujeme cestu učení našich žáků, stanovíme cíle výuky na první měsíc a vytvoříme gradované testy k ověření jejich naplnění. 

Čeká Vás 10 dvouhodinových bloků, večerní program i vzájemné sdílení. V ceně letní školy je také ubytování a plná penze včetně svačin a coffee breaků.

Letošní termín 13. – 15. 7. 2024, cena 4 700 Kč

Přihlašování

Letní škola je akreditována v systému DVPP. Účast můžete hradit i z OP JAK. Počet účastníků je omezen na jednu třídu. V případě potřeby nám můžete napsat i na skolajejenjedna@gmail.com

Letní školu budeme oficiálně končit v pondělí 15. července v 16 hodin. Protože je penzion v příjemném prostředí, nabízíme i možnost si pobyt trochu prodloužit, strávit večer procházkou, neformálním posezením u táboráku, povídáním a odjet až po snídani v úterý ráno
 

Na samotě u lesa

Potkáme se v malebném penzionu, který se schovává na samotě u lesa. Najdete ho nedaleko Tišnova v Jihomoravském kraji, v katastru obce Kuřimská Nová Ves. Na místo je možné dopravit se autem nebo autobusem, vlak staví v nedaleké obci Níhov. K autobusu i vlaku pro Vás rádi přijedeme, zároveň nabídneme prostor, kde je možné domluvit si spolujízdu autem.

Penzion nabízí ubytování ve tří a čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením na pokoji. Zázemí nám poskytují nejen vnitřní prostory, s ohledem na aktuální počasí využíváme hojně i venkovní stan nebo travnatou plochu přímo u budovy. V dosahu je i rybník, les a pole. Pro relax mezi společnou prací poslouží koupací jezírko přímo u penzionu i malý bar, kde je možné koupit si něco dobrého

Poděkování

Velké díky těm, kteří nás podporují: Google User Group ČR, Jihomoravský kraj, město Brno a LABYRINTH – gymnázium a základní škola, s. r. o. 

Náš tým

Štěpánka Baierlová, lektorka

Učí matematiku, informatiku a robotiku na 2. stupni laboratorní základní školy Labyrinth v Brně. V roce 2020 získala 2. místo v odborné ceně Global Teacher Prize Czech Republic a o rok později se umístila v prestižní TOP 50 Global Teacher Prize nejinspirativnějších učitelů světa. Patří mezi průkopníky nových technologií a školní robotiky, pro kterou se snaží získávat i dívky. Věnuje se vzdělávání pedagogů v oblasti nové informatiky na 1. i 2. stupni ZŠ, pracovala i v Expertním panelu pro přípravu velké revize RVP ZV.

Eva Matějková, lektorka

Učí matematiku na 2. stupni ZŠ Trnka v Dobříši. Na ČVUT vystudovala obor Pozemní stavby a architektura. Své děti vzdělávala doma, má zkušenosti z komunitního vzdělávání a je absolventkou programu Učitel naživo. Z něj vzešla její účast v podpůrné učitelské MasterMind skupině. A protože to fungovalo, v zimě roku 2021 se tento původně soukromý projekt stal základnou pro uskupení Tři učitelky. Na webu a na sítích sdílí Tři učitelky články a zamyšlení s EDU tématikou, tipy pro učitele a natáčí také podcast.

Magda Tylová, organizační zázemí

Roman Podlena, organizační zázemí