Letní Pančelčino

Letní Pančelčino

Letní škola pro 1. stupeň

I letos se potkáme v penzionu Slunečnice v Kuřimské Nové Vsi. Zaměřit se chceme mj. na plánování, práci s cíli učení a na hodnocení a sebehodnocení dětí. To vše protne tradičně jedno zajímavé téma. Vloni to byla vážka, letos se nechte překvapit. Co konkrétního nás společně čeká?

  • PRAKTICKÉ LEKCE pro žáky 1. stupně, které můžete využít ve své výuce
  • TEORETICKÉ VHLEDY, které budou na praktické lekce navazovat
  • PROPOJENÍ OBOJÍHO, aby teorie dávala smysl a prolnula se s praxí
  • VYTIŠTĚNÉ PODKLADY, aby Vám vše důležité zůstalo i do budoucna
  • SDÍLENÍ S KOLEGYNĚMI, plné vzájemné inspirace a praktických tipů
  • SPOUSTU ČASU VENKU, pokud počasí dovolí
  • TROCHA POHYBU, abychom celý čas jen neproseděly
  • DOBROVOLNÝ VEČERNÍ PROGRAM, abyste měly čas zrelaxovat
  • plná penze včetně svačin a coffee breaků
  • krásné prostředí penzionu a příjemní lidé kolem 
 
Obsah letní školy není zaměřen na konkrétní předměty ani ročníky 1. stupně. Snažíme se volit taková učitelská témata, která jsou nadoborová a mohou přinést užitek napříč ročníky. Letní škola je akreditovaná v systému DVPP MŠMT. 

termín: 16. – 19. 7. 2024, cena: 6 800 Kč

Přihlašování

Chcete jet s námi? Aktuálně už máme plno, ale nevzdávejte to. Dejte nám o sobě vědět, kdyby někdo z našich účastnic vypadl, rádi se Vám ozveme. Případné dotazy směřujte prosím na e-mail skolajejenjedna@gmail.com.

Na samotě u lesa

Potkáme se v malebném penzionu, který se schovává na samotě u lesa. Najdete ho nedaleko Tišnova v Jihomoravském kraji, v katastru obce Kuřimská Nová Ves. Na místo je možné dopravit se autem nebo autobusem, vlak staví v nedaleké obci Níhov. K autobusu i vlaku pro Vás rádi přijedeme, zároveň nabídneme prostor, kde je možné domluvit si spolujízdu autem.

Penzion nabízí ubytování ve tří a čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením na pokoji. Zázemí nám poskytují nejen vnitřní prostory, s ohledem na aktuální počasí využíváme hojně i venkovní stan nebo travnatou plochu přímo u budovy. V dosahu je i rybník, les a pole. I tam nás občas zavedou společné kroky. Myslíme totiž i na workshopy v terénu, abychom protáhli tělo i mysl. Pro relax mezi společnou prací poslouží koupací jezírko přímo u penzionu i malý bar, kde je možné koupit si něco dobrého. 

Poděkování

Velké díky těm, kteří nás podporují: Google User Group ČR, Jihomoravský kraj, město Brno a LABYRINTH – gymnázium a základní škola, s. r. o. 

Loňské ročníky

Náš tým

Pavlína Loňková, lektorka

Učí na 1. stupni, od roku 2019 je členkou týmu fakultní a laboratorní základní školy Labyrinth v Brně, kde působí jako třídní učitelka, metodička pro 1. stupeň a také v rozšířeném vedení školy. V roce 2021 získala 3. místo v odborné ceně pro inspirující pedagogy Global Teacher Prize Czech Republic. Je certifikovanou mentorkou čtenářské gramotnosti, certifikovanou Učitelkou RWCT a pracuje v odborném týmu v projektu Pomáháme školám k úspěchu. V balíčku aktuálních edu témat má oblast formativních procesů, hodnocení, čtenářství, pisatelství a rozvoj sebeřízení. Letos je třídní učitelkou prvňáčků.

Jiřina Hrbáčová, lektorka

Učí na 1. stupni ZŠ Studénka. V roce 2015 získala certifikát čtenářské mentorky a v roce 2016 se stala certifikovanou Učitelkou RWCT. Poskytuje kolegiální podporu vyučujícím a školám zapojeným do projektu Pomáháme školám k úspěchu. Ve své výuce preferuje čtenářství, pisatelství, objevování i badatelství. Matematiku učí podle prof. Hejného, čtení vedla analyticko-syntetickou i genetickou metodou. Letos je třídní učitelkou čtvrťáků. 

Štěpánka Baierlová

organizační zázemí

Komunikace, dotace, organizační zajištění. 

Roman Podlena

organizační zázemí

Fakturace, smlouvy, rozpočet. 

Veronika Žandová

organizační zázemí

Váš příjezd, ubytování a strava. Organizační servis na místě. 

Případné dotazy směřujte prosím na e-mail skolajejenjedna @ gmail.com