Lapbook IV. – Desky a finalizace

Lapbook IV. – Desky a finalizace

Jak připravit desky lapbooku, jak do lapbooku uspořádat skládačky, na co si dát pozor před lepením a jak finální lapbook dozdopit. Nesmí chybět ani přední strana…

Jak připravit desky na lapbook

Máte připravené skládačky s informacemi i další obrázky. Než se pustíte do lepení, přizpůsobte si desky lapbooku. Rozevřete papírové desky a okraje složte vždy ke středu tak, aby vznikly „otvírací dveře“.

Složitější lapbooky pak mají buď vlepenou další část (např. vystřiženou z jiných desek) nebo jde rovnou o spojení několika desek k sobě. 

Obrázky a více info k nim najdete na webu Hands of a Child.

 

Jak do lapbooku uspořádat skládačky

Máte-li připravené desky, můžete jejich různé části polepit různě barevným papírem a následně na ně začít skládat připravené skládačky. Najděte systém. Využijte chronologii, postup od známého k méně známému nebo jednoduše vsaďte na design a hledejte, kde to které skládačce bude nejvíc slušet. 

Při tomto rozložení rovnou vyzkoušejte otevírání svých skládaček, jestli jim v otvírání na místě, které jste vybrali, nic nebrání. Případně opravte chyby a můžeme začít lepit. 

Na co si dát pozor před lepením

Věnujte péči finální kontrole. Je jasné odkud kam mají děti při práci s lapbookem postupovat? Záleží na tom? Opravdu se dají všechny skládačky dobře otvírat? Nelepíme něco vzhůru nohama?

Jak finální lapbook dozdobit

Nezapomeňte na úvodní stranu, která je bránou k vašemu lapbooku. Nazdobte ji a přidejte důležité informace o tématu. Dětem připomínám, aby kromě tématu doplnily i své jméno, datum výroby a tematický okruh, do kterého lapbook v rámci výuky spadá. Je možné doplnit některé informace i na zadní stranu lapbooku, ale je potřeba počítat s tím, že se sem možná všichni nepodívají.

Rekapitulace