SMYSLUPLNÉ DOMÁCÍ ÚKOLY

SMYSLUPLNÉ DOMÁCÍ ÚKOLY

online workshop

pondělí 6. února 2023

17:00 - 19:00

Anotace

Jak na domácí úkoly, aby byly smysluplné? Třaskavé téma, kterému se podíváme na zub v rámci online workshopu. Nečekejte webinář, který si pustíte, když budete řídit auto nebo vařit. Naservírujeme Vám 2 hodiny aktivní práce vedené v třífázovém modelu učení. Budeme přemýšlet, číst i objevovat. Čeká nás diskuze v menších skupinách i samostatná práce, abychom se zamysleli nad tím, jak s domácími úkoly „hnout“. Aby bylo prostředí ke sdílení příjmené, nebude nás na webináři více než 20. 

Prozkoumáme, jaké typy domácích úkolů máme a co v roli učitele musíme promyslet a zařídit, než domácí úkol zadáme. Podíváme se, jaké jsou funkce a přínosy domácích úkolů a jaká jsou jejich rizika. Lehce se dotkneme i legislativy.

Protože věříme, že společné profesní učení učitelů je jedním z nejefektivnějších nástrojů s dopadem na kvalitu výuky, předpokládáme na setkání Vaši aktivní účast. Aby k tomu mohlo dojít, budete potřebovat zařízení připojené na internet s funkční kamerou a mikrofonem (nejlépe počítač). Setkání proběhne na platformě Zoom. Nenahráváme.

Rozdáváme radost

Za webinář bychom od Vás rádi vybrali částku, která by Vaším jménem putovala na transparentní účet spolku Šance pro ŠtefánkaŠtefánek patří do naší rodiny. Jsou mu 4 roky a má spinální svalovou atrofii a multipotravinovou alergii. Víc o něm zjistíte na webu, Instagramu nebo Facebooku. Věříme, že každá práce má být po zásluze odměněna. A pracovat budeme všichni. Vy, my i Štefánek.

Odměnou Vaší práce bude zásoba tipů k domácím úkolům, texty, které si odnesete, a snad i dobrý pocit z dobrého skutku a příjemně a efektivně stráveného času s námi. 

Odměnou naší práce bude vědomí, že můžeme pomáhat pedagogickému terénu, propojovat kolegy, kteří chtějí pracovat na svém rozvoji, a dopřávat si společné chvíle radostného profesního učení. A to všechno pro dobrou věc. 

Odměnou Štefánkovi budou Vaše příspěvky v celé jejich výši, které mu uhradí část měsíčních nákladů na pravidelný trénink v Pokrok rehabilitace Ostrava, případně nákup kompenzačních pomůcek či speciálních nutričních produktů. 

Jak a kolik mám zaplatit

Celá částka, kterou pošlete, půjde na transparentní účet spolku Šance pro Štefánka. Minimální částku  jsme stanovili na 500 Kč. Vyměníte tak 2 jídla v restauraci za 25 minut Štefánkovy rehabilitace.   Budeme samozřejmě rádi, když přispějete i víc, stanovujeme minimální cenu, která nám přijde férová, ale srdečně nabízíme i ceny bonusové. Každá minuta dobrá. (Štefánkova maminka platí za hodinu s fyzioterapeutem 1 200 Kč, rehabilitují 2 – 3x týdně.)

Nabídka cenových balíčků:

Snímek obrazovky 2023-01-15 v 15.25.17

Po zpracování Vaší přihlášky Vám zašleme e-mailem instrukce k platbě.

Potvrzovací e-mail s instrukcemi k připojení pak zašleme poté, co se Váš příspěvek připíše na transparentní účet spolku Šance pro Štefánka. 

V případě, že Vám přijde vhod potvrzení o daru k daňovému odpočtu, formulář i e-mail, na který jej zaslat, najdete na webu sanceprostefanka.cz/sbirka

Kdo online workshop povede

Pavlína Loňková

Pavlína učí na 1. stupni ZŠ. Od roku 2019 je členkou týmu fakultní a laboratorní základní školy Labyrinth v Brně, kde působí jako třídní učitelka, interní mentorka, metodička pro 1. stupeň a také v rozšířeném vedení školy. 

V roce 2021 získala 3. místo v odborné ceně pro inspirující pedagogy Global Teacher Prize Czech Republic. Je certifikovanou mentorkou čtenářské gramotnosti, certifikovanou Učitelkou RWCT a pracuje také v odborném týmu projektu Pomáháme školám k úspěchu.