Popis postavy

Popis postavy

Daniela nosí dlouhé rozpuštěné vlasy a Filipovy ostré rysy doplňuje výrazná hranatá brada. Popis postavy trénujeme ve slohu napříč třídami. Možná se bude hodit malé zpestření…

BEÁTA má protáhlý obličej se špičatou bradou. Rovné a na mikádo střižené vlasy si češe za uši. Její obočí je upravené, obličej rozjasňují velké oči, před kterými zaniká i drobný nos a malé úzké rty. Ráda nosí náušnice.

Devět portrétů a osm popisů. Stačí vytisknout materiály a příprava na hodinu je hotová. Záleží na tom, jestli si pomůcku chcete uchovat na další využítí (v tom případě doporučuji zalaminovat), nebo Vám stačí rychlá akce teď a tady. Materiál můžete vytisknout pro každého žáka, ale myslím, že stačí i do menších skupin. Ke každému popisu je třeba přiřadit jeden portrét. Jeden obličej zbyde. Úkolem není nic menšího, než co nejdetailnější popis vytvořit. Pomoci mohou i zvýrazněná slovesa v ostatních textech.

Navrch materiál obsahuje pracovní list, v němž si děti zopakoují zásady pro popis osoby a získají i jednoduchou a rychlou zásobárnu slov a slovních spojení, která do svého popisu mohou zahrnout. Zbývá jen dodat, že obrázky pochází z již nefunkční aplikace UFace, tělo na PL pak vychází z appky Toca Tailor Fairy Tales.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *