POLOLETNÍ PANČELČINO

POLOLETNÍ PANČELČINO

Pololetí se chýlí ke konci. Ideální čas se zastavit, zhodnotit, co máme jako učitelé za sebou, a obrátit pozornost k tomu, co nás čeká. Přijměte pozvání na setkání v perníkovém srdci republiky, jehož hlavním tématem bude

Kombinace teorie a praxe

V teoretickém bloku prozkoumáme, co to reflexe vlastně je. V praktické části prožijeme společně modelovou lekci pro žáky 1. stupně. Na základě této zkušenosti pak prozkoumáme, jakými způsoby můžeme s dětmi na 1. stupni (už od 1. třídy) reflexi vést. 

Profesní učení

Užijeme si i reflexi vlastní práce, zaměříme ji na to, co se nám v roli učitele během prvního pololetí dařilo. Důležité učení probíhá i sdílením zkušeností s ostatními, vytvoříme si proto příležitost k vzájemnému sdílení radostí i strastí. 

Co si odvezeme

Ze setkání Vám zůstanou materiály k lekci, kterou můžete využít ve své třídě, jednoduchý teoretický rámec toho, co reflexe je a jak ji s dětmi trénovat, odvezete si několik různých metod reflexe, tipy od kolegů učitelů a jednoduchý plán svých pedagogických kroků v novém pololetí, který si na závěr každý z nás vytvoří.

Setkání je určeno pedagogům 1. stupně ZŠ, a to i těm, kteří jsou na začátku své profesní kariéry. 

CHCETE JET S NÁMI?

Rádi se s Vámi potkáme v hotelu Staré časy v PardubicíchNADĚLTE SI NÁS TŘEBA JAKO VÁNOČNÍ DÁREK. 🙂 Stačí se přihlásit, online přihlášku otevřete tlačítkem níže. 

Případné dotazy směřujte prosím na email skolajejenjedna (zav) gmail.com.

HARMONOGRAM A CENA

pátek 27. ledna

Začneme společnou večeří v 18 hodin. Po večeři nás čeká společná práce v prvním workshopu (WS). Naladíme se na společnou vlnu a připravíme podmínky pro sobotní pracovní den.  

sobota 28. ledna

Po snídani nás čeká ranní sdílení, WS 2, coffee break a WS 3. Po obědě ještě WS 4 se závěrečnou reflexí celého setkání. Společný program ukončíme v sobotu v 16 hodin. 

V ceně setkání je ubytování, plná penze, coffee breaky, lektorné a pronájem konferenční místnosti. Účastnický poplatek je možné hradit z šablon OP JAK

KDO SE NA VÁS TĚŠÍ

Pavlína Loňková

Učí na 1. stupni ZŠ. Od roku 2019 je členkou týmu fakultní a laboratorní základní školy Labyrinth v Brně, kde působí jako třídní učitelka, interní mentorka, metodička pro 1. stupeň a také v rozšířeném vedení školy. V roce 2021 získala 3. místo v odborné ceně pro inspirující pedagogy Global Teacher Prize Czech Republic. Je certifikovanou mentorkou čtenářské gramotnosti, certifikovanou Učitelkou RWCT, pracuje také v odborném týmu projektu Pomáháme školám k úspěchu. V balíčku aktuálních pedagogických témat má krom jiného i rozvoj čtenářství a pisatelství, oblast hodnocení nebo kolegiální podporu. V posledních letech učila zejména ve 4.–5. ročníku.

Jiřina Hrbáčová

Učí na 1. stupni ZŠ Háj ve Slezsku, kde pracuje jako třídní učitelka, interní mentorka, uvádějící učitelka a zástupkyně ředitele pro metodickou podporu. V roce 2015 získala certifikát čtenářského mentora a v roce 2016 se stala certifikovanou Učitelkou RWCT. Lektoruje, je také pedagogickou konzultantkou v projektu Pomáháme školám k úspěchu. Ve své výuce preferuje čtenářství, pisatelství, objevování i badatelství. Matematiku učí podle prof. Hejného, čtení vedla analyticko-syntetickou i genetickou metodou. V posledních letech učila zejména v 1.–3. ročníku.