Clock-Time-Hodiny

Clock-Time-Hodiny

Kam mi paměť sahá, vždycky se to pletlo. Quarter past a quarter to dělá někdy problém i nám dospělým. My jsme si pomohly notebookingem, generátorem hodin, Bitsboardem a trénovali jsme i „postaru“…

Když jsme letos přemýšleli, jak s hodinami v angličtině pracovat, využili jsme hlavně Pinterest. Vzpomněly jsme na notebooking – předchůdce lapbooků. Tenhle styl práce využívá „minibooks“, tedy jednoduché skládačky, které se lepí přímo do sešitu. V prvních krocích pomohl Word a generátory hodin.

Připravily jsme čtyři úvodní odkrývačky, každá obsahovala vysvětlení a prostor k procvičení. Na konec jsme zvládli ještě přiřazování analogových hodin k anglicky psané formě.  Hodina byla našlapaná, ale vznikl nám přehledný základ, ke kterému se děti vracejí během práce v hodině i u domácích úkolů.

Zmiňovala jsem generátory. Skvělá věc, která nám ušetřila čas. Využít můžete třeba generátor času z dílny Math is fun.

Protože máme ve škole iPady, využili jsme hned v dalších hodinách aplikaci Bitsboard a procvičovali určovámí času prostřednistvím her na tabletu. Minimální příprava (kartičky už za Vás někdo vytvořil), okamžitá zpětná vazba, ve třídě klid. Každý zapáleně pracuje a trénuje. Když je potřeba, zajede očima do sešitu a připomíná si pravidla. Využili jsme i klasické „prvňáčkovské“ papírové hodiny. A jak se sluší dodat ke každému reportu ze školních tříd (protože bez toho by to nebylo kopletní), děti to bavilo. 🙂

Pokud chcete naše skládačky vyzkoušet a zároveň ušetřit čas, nabízíme hotové a zpracované materiály včetně popisu jak jsme s ním pracovali, připravené rovnou k tisku…

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *