Obnovujeme AbecEDU

Obnovujeme AbecEDU

AbecEDU jsme vymysleli za doby covidu, kdy jsme seděli zavření doma a nemohli jsme se potkávat. Slávek Hora experimentoval s aplikací Clubhouse, já s nápadem na učitelské povídání. Tak jsme dali virtuálně hlavy dohromady a vytvořili koncept online učitelského povídání na dané téma, abychom si i přes zákazy mohli být blíž. 

Chcete-li se k nám přidat, přihlaste se k odběru našich novinek. Na e-mail Vám s předstihem pošleme upozornění i s odkazem na naše aktuální povídání v ZOOMu. 

S předstihem jsme vylosovali písmeno a od kolegů na sítích jsme sbírali nápady na pedagogická témata. Hlasováním jsme vybrali 1 téma, které jsme následně v online streamu prozkoumali skrze lehkou teorii, ale hlavně skrze naše osobní učitelské nebo rodičovské zkušenosti.

Přinesli jsme například téma CH jako CHYBA. Společně jsme mluvili o tom, co je to chyba a jak s ní pracovat. Že chybovat je normální, i v roli pedagogů. Mluvili jsme o tom, jaké děláme chyby a co děláme, když to zjistíme. Jak se chyby dělí. Jak trénovat strategie nakládání s chybami a že není hloupé dělat chyby, ale je hloupé své chyby opakovat.

Doporučili jsme si odkazy na videa, články, knihy nebo weby, které mají s chybou co do činění. A některé myšlenky jsme se snažili zachytit i písemně, aby nám zůstaly jako vzpomínka. 

Teď bychom rádi AbecEDU obnovili. Vybrali jsme platformu ZOOM, kde bychom se rádi spolu s Vámi potkali a povídali si o tom, co nám k danému tématu přijde na mysl. Facilitovaně, organizovaně, v pohodové atmosféře, kterou se pokusíme spoluvytvořit. AbecEDU nenahráváme, ale vznikne z ní krátký zápis. 

Za podporu děkujeme Učitelské platformě. 

Nejbližší stream AbecEDU plánujeme na:

Pořadem Vás provedou:

Pavlína Loňková

Učí na 1. stupni ZŠ Labyrinth v Brně. Je autorkou projektu Pancelcino.cz a v roce 2021 byla bronzovou vítězkou odborné učitelské ceny Global Teacher Prize Czech Republic.

Slávek Hora

Učí na 2. stupni ZŠ Bystřice ve středních Čechách. Je spoluautorem webu Dejte mi pevný bod a pohnu českým školstvím a v roce 2017 se stal bronzovým vítězem odborné učitelské ceny Global Teacher Prize Czech Republic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *